Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Bieg Szpęgawski Szlakiem Martyrologii Ludności Pomorza

image

Bieg poświęcony pamięci poległym w Lesie Szpęgawskim w czasie II wojny światowej.
Trasa biegu liczy 5,8 km i biegnie drogą nr 22 w kierunku Tczew - Chojnice. Meta na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Profil trasy łagodny z jednym podbiegiem na 5 km od startu.
Bieg odbywa się przy ruchu częściowo ograniczonym prawostronnym.
Bieg organizowany jest corocznie w pierwszą sobotę kwietnia.
więcej

Bieg Kociewski

image Trasa ulicami miasta. Bieg Główny odbywa się na dystansie 9,2 km. Natomiast Bieg Młodzieżowy na dystansie ok. 3 km. Start i meta usytuowane są na Rynku Miejskim.
Warunkiem uczestnictwa w Biegu Głównym jest ukończenie 12 lat. W Biegu Młodzieżowym startują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Bieg organizowany jest corocznie w pierwszą sobotę października.
więcejAmatorskie Ligi: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki

image Imprezy cykliczne. Liga piłki nożnej odbywa się w dwóch rundach: wiosennej i jesiennej. Głównym trofeum dla zwycięskiego zespołu jest przechodnia Kryształowa Kula. Turnieje te odbywają się pod patronatem Prezydenta Starogardu Gdańskiego.


Rajdy rowerowe

image Rajdy organizowane są w okresie wiosna - lato oraz jesienią. Odbywają się cyklicznie w soboty. Trasy rajdów wytyczane są na dystansie do 20 km. Miejscem docelowym są ciekawe zakątki Powiatu Starogardzkiego.
Po dotarciu do punktu docelowego uczestnicy rajdu mają możliwość skorzystania z gier i zabaw sportowych jak i relaksu przy ognisku.
W rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe jak również młodzież i dzieci.
więcej

Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby - Memoriał

[Rozmiar: 40808 bajtów] Turniej odbywa się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim.
Organizatorem jest OSiR Starogard Gd.
W turnieju startuje ok. 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych z całej Polski. Imprezie towarzyszy Turniej VIP-ów.
...więcej


Turnieje tenisa ziemnego

image Imprezy cykliczne. Cykl turniejów Osir Open dla kobiet i mężczyzn. W każdym turnieju zawodnik zdobywa punkty, które zbiera do klasyfikacji generalnej. Organizator na koniec również przydziela nagrody w kategoriach wiekowych. Wszystkie trzy turnieje rozgrywane są w weekendy - soboty ćwierćfinały i półfinały, w niedziele mecze o miejsca i finał.
Pod koniec każdego sezonu wyłoniony zostaje Mistrz Starogardu w singlach, deblach i mikstach.


Turniej siatkówki plażowej Volleyball Beach

image Imprezy cykliczne. Volleyball beach adresowany jest do osób z całej Polski powyżej 15 roku życia w kategorii kobiet i mężczyzn. Mecze rozgrywane są na dwóch boiska przy świetnej muzyce dj-ów. Każdy zawodników w dniu imprezy otrzymuje pamiątkową koszulkę i ciepły posiłek. Nagrodami w turnieju są puchary i drobne nagrody rzeczowe. Ilość miejsc w turnieju jest ograniczona.
więcejOgólnopolski Mityng Brydża Sportowego

image Impreza organizowana cyklicznie od 2004 roku (maj). Podczas dwudniowych zmagań przy "zielonym stoliku" rozgrywane są 3 turnieje par. Udział bierze ok. 200 zawodników z całej Polski. Mityng rozgrywany jest w komfortowych warunkach w hali sportowej z wyżywieniem i noclegami na miejscu. Organizator zapewnia profesjonalną obsługę sędziowską.
więcej


Festyny rekreacyjne

image Okolicznościowe festyny rekreacyjne z okazji: 3 maja, Dnia Dziecka itp. W czasie festynu przeprowadzane są zabawy i gry dla dzieci jak i całych rodzin. W czasie trwania festynu można sprawdzić się w konkurencjach zręcznościowych, siłowych oraz grach. Dużym powodzeniem cieszy się również malowanie twarzy. Uczestnicy otrzymują za udział drobne "słodkości" oraz nagrody.
więcej


Turnieje sportowo-rekreacyjne dla przedszkolaków

image Turniej o charakterze zabawowym dla przedszkolaków i klas I. Dzieci biorą udział w konkurencjach rekreacyjno - sportowych. Motywem przewodnim jest zawsze inna bajka. Osoby prowadzące jak i cała obsługa przebierają się w zależności od tytułu imprezy. W imprezie biorą również aktywny udział opiekunowie, rodzice jak i cała publiczność.
więcej


Nieobozowe akcje: Lato z OSiR-em i Zima z OSiR-em

image Akcje organizowane są corocznie w okresie wakacji letnich jak i ferii zimowych dla dzieci. W czasie Akcji Lato z OSiR-em dzieci biorą udział w różnego rodzaju zabawach i grach, organizowane są wycieczki do ZOO, nad morze czy jeziora. Cały czas wypełniają dzieciom ciekawe zajęcia i wesoła zabawa, niezależnie od pogody.
Akcja Zima z OSiR-em to turnieje w grach zespołowych dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.
więcej


Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Miejska Gimnazjada

image Turnieje w grach zespołowych, zawody LA, na szczeblu miejskim dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.


©2011 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim  -   tel./fax 58 56 221 20  -   mail: osir@osir.com.pl